Už jako malá jsem vytvářela princeznovské šaty pro své panenky, ráda jsem vyšívala a dělala další ruční práce. A protože mě moji rodiče ve všem podporovali, umožnili mi vystudovat Střední oděvní školu v Třeboni. Pak jsem nastoupila do svého prvního zaměstnání v oděvním ateliéru Alba v Českých Budějovicích. Celkem 5 let jsem se tedy učila vytvářet oblečení.

When I was a little girl I made princess gowns for my dolls, I liked to do embroidery, and other handicraft. That’s why I studied at secondary school of design and dress making. Than I started my first job in the dressmaking studio Alba in České Budějovice. I have been learning to create clothing for five years.

Dalším mým krokem bylo studium Pedagogiky volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity. Zajímala jsem se o psychologii, filosofii a pedagogiku. Díky studiu jsem pak pracovala s dětmi a později se seniory. To mě velmi bavilo. Mým úkolem bylo pořádat různé slavnosti, výlety a také tvořivé činnosti, kde se pracovalo s papírem, dřevem, textilem apod. Líbila se mi ta jejich radost z tvorby. Zkoušeli jsme spolu známé techniky i vymýšleli nové. Výrobky darovali vnoučátkům anebo pak dokonce prodávali s velkým úspěchem na vlastním trhu. Zde mě tedy naučili organizovat tvořivé kurzy.

At the same time I was also interested in psychology, philosophy, pedagogy and that’s why I started to study the Pedagogy of free time at Jihočeská univerzita in ČB. Later I worked both with children and old people. I organized for them varios handicraft activities an I loved their joy of the work.

Jednoho dne se mi ale ozvala kamarádka, chtěla ušít svatební šaty. Sice jsem pořád šila pro sebe a pro rodinu, ale tohle byla výzva. Šaty se povedly a já měla velkou radost. Hned nato přišla nabídka ušít dva taneční kostýmy pro mou lektorku orientálního tance Olgu Kendall. Byla s mou prací spokojená a doporučila mě dalším tanečnicím. Najednou jsem si uvědomila, že bych se chtěla vrátit ke své původní profesi a ještě navíc něco ze svého umění předávat ostatním.

One day a friend of mine called me and wanted me to make her a wedding dress.   This was a challenge. She was very satisfied with the dress and I was very happy. Shortly after that an offer came to sew two dancing costumes for my oriental dancing lessons lecturer Olga Kendall. She was also satisfied with my work and recommended me to other dancers. Soon I realised that I’d like to return to my original profession and that I’d like to hand over some of the technics I know.

Děkuji tedy svým rodičům a všem, kteří mně dovedli až sem: k příležitosti pracovat tak, jak se mi líbí.

Thank to the support of my family and to all who led me to this moment I’m happy to be able to do what I want.

Gallery

marakes16
DSC_9225
hedvábnýkostým-666x500
tangokostým